KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 4058164
*
nr 405 8164
Rolf Lidberg
(1930-2005), Sverige
Blandteknik, Troll, Rolf Lidberg 1945
Rolf Lidberg, svensk målare född 1930, död 2005.
Utrop:
300 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 13:06:41
1
300 kr
7/4 13:15:23
1
450 kr
7/4 13:16:42
1
650 kr
7/4 14:22:10
2
1.200 kr
9/4 18:12:46
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik rolf lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:40
-
4140 Blandteknik
Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige, "Stigbergsg..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:15
*
Rolf Lidberg
Rolf Lidberg, svensk målare född 1930, död 2005.
nr 405 8164
Rolf Lidberg
(1930-2005), Sverige
Blandteknik, Troll, Rolf Lidberg 1945
Rolf Lidberg, svensk målare född 1930, död 2005.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 2.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 13:06:41 | 1 | 300 kr |
7/4 13:15:23 | 1 | 450 kr |
7/4 13:16:42 | 1 | 650 kr |
7/4 14:22:10 | 2 | 1.200 kr |
9/4 18:12:46 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik rolf lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:40 -
4140 Blandteknik
Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige, "Stigbergsg..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:15